Home / Technology / Uzak galaxy side: Büyük rüzgârlar tespit edildi

Uzak galaxy side: Büyük rüzgârlar tespit edildiUzak bir galaxide ilk kez büyük rüzgárlar tespit edildi

Yüzbinlerce ışık yılı uzaklıktakı bir galaxide şiddetli rüzgarlar tespit edildi. Hawaii, Hawaii, Hawaii, Anlamına gelen 'Makani' ismiyle anılan galaksideki rüzgarlar incelenirken, ALMA radyo verileri galaxinin, yaşlı, or yaşta ve çokıçıııııııııları 19659004] Gökbilimciler ilk kez yüz binlerce ışık yılı uzaklıktaki bir galaxide gerçekleşen devasa miktarda bir gaz akışı gözlemlediler. Columnists, cadars, galaxies, galaxies, galaxies, galaxies, or indices, or even more, can do so; bunlar, galaxies arası uzayda yüzen ve galaksilerin etrafını saran büyük gaz bulutları. Ama bundan da OTE, boo Ruzgar Ayni zamanda büyük galaktik çarpışmaların vahşi dinamiklerinden bazılarını da gözler önüne seriyor.

SIRA DISI MAKANİ'NİN ÖĞRETTİKLERİ

Bunun nedeni, -SDSSj21

1824.06 + 001729.4 olarak adlandırılan ve araştırmacılar tarafından Hawaii dilinde 'Ruzgar 'anlamin gel' Makani 'ismy anilan galaxinin siradan bir nesne olmaması. Aslında bir tür galaxi formunda Frankenstein'in canavarı olan bu yapı, bir tane yoğun ama büyük galaxy oluşturmak için çarpışan ve birleşen i galaxiden oluşuyor.

Arada sirada, but galaxies have been cut off by olarak bir araya gelir. Aslında diğer deşylerle çarpışan also fazla şey de bulunmaz; bunun yerine, burlesque. Bunu, sıkışma islaminin birkaç farklı aşamasında gözlemledik. Makani, 'to be judged by Birleşmesi' dediğimiz, 'Birleşme' denilen olayın gerçekleşmesinin ardından gördüğümüz şeydir. Wow, bizın dışarı doğru püskürttüğü hakkında bir şey søylüyor olabilir.

San Diego'daki California University of Israel sıkıştırıldığında ise, Yeni yıldızların doğması ile sonuçlanır "diyor.

'Makani'nin durumunda ise, boo Yeni YIldIzlar, ya Yıldız rüzgârları aracılığıyla, ya da hayatlarının sonunda bir SuperNOVAs biçiminde patladıklarında olsun, büyük ihtimalle devasa püskürmelere yol Acti." [19659008] Ve Makani de kesinlikle dışarı doğru gaz salıyor. Araştırma ekibi, Keck Kozmik Ağ Görüntüleme Sistemi'ni kullanarak, 4 bin 900 kiloparsek karelik, yani yaklaşık 52 maryar kare ışık yılı genişliğe sahip, sıcak bir iyonize oxen bölgesini belirledi i'm looking for balconies, yaklaşık 9 bin 700 centigrade derece ısıda depolanan metal baked zengin gazın iki ayrı çıkış noktası mevcut. Bu çıkışlar farklı zamanlarda meydana gelmiş gibi görünüyor.

İlk olarak, Star Wars films made by TIE Fighter, which is available for use in this case. ) Yaklaşık 400 million yıl önce uzaya fırlatıldı ve saniyede 1400 kilometers ulaşan bir hızla galaxils arası boşlukta ilerlior. This tariff can be found in Japan, with a maximum of 7 million dollars in two years. daha hızlı olan sonraki gaz çıkışının ise henüz bunu yapacak zamanı olmadı, "diyor.

Hubble, galaxideki yıldızları görmemizi sağladı; bu sayede araştırma ekibi kütlesini (devasa) ile hacmini (yoğun) ortaya çıkardı ve böylece ekibin son birleşmeyle ilgili tahminleri oluştu.

ALMA radyo bir karışımı barındırdığını ortaya çıkardı.

ÖNCEKİ ARAŞTIRMALARLA TUTARLI VERİLERE ULAŞILDI

Bu veriler, it is not the galaxilerin the model that is located in the island of the island. Eski araştırmalardan biri, galaktik rüzgârların, galaxy çevresindeki ortamda gözlemlenen özellikleri açıklayabildğini keşfetti. Digestion çalışmaysa, galaktik birleşmelerden uzaya saçılan püskürmelerin, galaksi çevresindeki ortamın metalikliğini artırabildiğini buldu.

Rüzgârı üreten Seye gelirsek, baloncukların hızı ve büyüklüğü, galaktik bir birleşmenin tetiklediği kütlesel Yıldız oluşumunun yarattığı rüzgârlarla ve bu rüzgârların büyüklüğüne ilişkin teorik modellerle tutarlı.

Rüzgârların kum saatine benzeyen şekli, başka galaxilerde gözlemlenenlere benziyor; bu, Rupke'nin gayet iyi educated bir woman, also bu konuda no yil yayınlanan bir inceleme yaptı. Farklı olansa hacmi; daha önce hiç Makani tarafından üretilen ölçekte galaktik rüzgârlar görülmemişti. Galactic galaxies, galaxi çevresindeki ortama bağlama noktasında fark yaratan da işte bu durum

"We have a great deal of climate and galaxies in the country and a 10-year-old, even more miles in the world," in Japan, "in 1961. açılan ilk pencerelerden biri olduğunu søylüyor.

Araştırma, Nature Astronomy of yayınlandı.

Yazının aslı Science Alert sitesinden alınmıştır. (Ceviren: Tarkan Tufan)


Source link