Home / Health / Karaciğer için faydalı devises hangileri?

Karaciğer için faydalı devises hangileri?Diyaframın hemen altında ve karın boşluğunun sost öst kısmında bulunan, usually 1.5 kg or more carrots birçok işleve sahip bir organdır.

Karaciğer kandaki alkol, ilaç gibi zareri yediklerimizi vücudumuzun kullanabileceği besin maddelerine çevirir; can pıhtılaştırıcı factorleri, enzimleri ve diğerer proteinleri üretir; demir, vitamin ve yağ ve sure gibi energy kaynaklarını depolar. Bu nedle alkol, catı (doymuş) yağlar, kızarmış yiyecekleri fazla tüketmemek, aşırı sure to smell tuzdan da kaçınmak.

The caracenter in the firm of the yağa dürüştür. Fazla is sure to make a good impression on the artist. Tuzdaki sodyum ise doku certleşmesi olarak ifadilebilecek fibrous yol acçirir.

Bazı yiyecekler ise caracioner fonksiyonlarını gelitirmeye yardımcı olabilir. İşte bunlardan bazıları…

 sarımsak

Sarımsak

Sarımsak, caracion fonksiyonlarını düzenleyen ve gelistiren ozellikler sahip. Ezilerek tüketildiğinde iltihap searchücü özelliği daha fazla işlev kazanabiliyor.

Sarımsakta bulunan ve antibacteriyel özelliği olan, keskin kokulu, yağsı sıvı (19659)] [19659] oldukça yararlı bir meyve.

Elmadaki pektin lifi, cholesterol, düşürülmesine ve control altında tutulmasına yaradığı gibi, vücuttan toksinlerin atlımını dılarınızır. Zengin olan Yeşil elmanın Daha da yararlı olduğunu belirtiyor.

 brokoli

Brokoli

Pişerken saldığı koku nedeniyle brokoli özellikle çocuklar ve bażi yetişkinler tarafından PEK sevilmese the as petrol değeri bakımından oldukça Zengin bir sebze.

Karaciğerin fonksiyonlarını olumsuz etkileyen zararlı maddele

Bitki kimyasalları bakımından zengin olması cholesterol ve tansiyon düşürücü, pıhtılaşma sorunlarını giderici etkide bulunmasını sılar.

nediyle limon suyunun da caraciğer için oldukça yararlı olduğu biliniyor. Kücük bir limon, Günlük C vitaminized ihtiyacının UCTE birini karşılar.

Antioksidan özelliği sayesinde iltihap azaltıcı, hücre yaşlanmasına Ned olan serbest radical mud etkisini giderici, ayrıca vücudun glikoz işleme özelliğini geliştirici etkide bulunur.

C vitaminin Yanı SiR karotenoidleri ve digested biyoaktif bileşikleri sayesinde oksidatif shuffles Lara KARSI karaciğeri korur.

 avocado

avocado

"Yeşil altın" olarak nitelenen ve yeryüzündeki a Karli gıda ürünlerinden biri olarak görülen avocado Ayni zamanda içerdiği sağlıklı yağlar nedeniyle karaciğeri koruyucu ve zararlı ve gereksiz maddelerden temizleyici özellik taşır.

Ancak zeytinyağında da olan bu sağlıklı yağların aşırı tüketilmesi karaciğer yağlanmasına under olabileceği için dikkatli olmak.

Karaciğer sağlığı açısından kaçınılması accounted for foodstuffs ise alkol, sure to have a tuzdur.

Tuzdaki sodyum ise doku certleşmesi olarak ifade edilebilecek fibroze yol acçirir.Fazla assures tüketimi caraciğer yağlanması riskini artirr.
Source link