Home / Sports / Video | Marseille – Lyon 2-1

Video | Marseille – Lyon 2-1

• Petrolul – Viitorul Pandurii (Mar, 19:30, Digi Sport 1)

• Rafael Nadal – Alexander Zverev (luni, 22:00, Digi Sport 2)

Olympique Marseille and devenit prime escapă care in 4 000 de goluri in Ligue I is a fcut-o chiar in derby, contra rivalei Lyon. Dmitri Payet and intrat în In minute 18, a penalty penalty was converted by duo to Tiago Mendes.

Gazette on the payday loan – paid by Payet and thus scored 2-0 on a single post. Cu o singură ocazie mare in fine repriză, semenă Cornet, oaspeţii au reşitit s revină in joc in partea secundă.Dubla

Minutul 59 a adus golul lui Dembele, care and reduce your handicap cu o lovitură de cap. Immediate, gazeparate au rîmas în 10 – Alvaro Gonzales a făcut fault ca ultimate apărător. In the final, Lyon and the Trustee, however, are Mandanda and Avoc nor S-A Terminate 2-1.

Clubul marseiez and Băutut şi recordul de spectatori – 65 421 au asistat la meciul de pe Velodrome. Precedentul record data for february 2017 de la meciul cu PSG.

Estimated start:

Marseille: Mandanda – Sarr, Gonzalez, Caleta-Car, Amavi – Lamara, Lopez, Sanson – Rongier, Benedetto, Payet

Lyon: Lopes – Dubois, Andersen, Denayer, Wife – Mendes, Aouar – Traore, Reine-Adelaide, Cornet – Dembele