Home / Business / Flight shame, flight shaming – latanie samolotami a emission CO2, ecology

Flight shame, flight shaming – latanie samolotami a emission CO2, ecologyFlight cam, czyli wstyd z powodu latania samolotami z przyczyn ekologicznych, rozpowszechnia się na świecie. – W Polsce trend jest wręcz odwrotny, jesteśmy głodni latania – uważa Adrian Furgalski, Vice President Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

  • Aircraft to recharge prokologiczny zachęcający do porzucenia podroży samolotem na rzecz bardziej ekologicznej kolei
  • Transport lotniczy odpowiada za niespełna 3 proc. światowej emisji dwutlenku węgla
  • Statystyczny Polak lata samolotem średnio raz w roku

Issue środowiskowe i emisja CO2 przez lotnictwo były jednym z thematów Congress Rynku Lotniczego. ̵

1; It is believed that it will be a joint venture with the people of Poland, Polska wonią goni średnią europejską – Dodał Furgalski. Jego zdaniem, wyzwaniem dla lotnictwa w Polsce nie bedzie wcale obawa o odwrokcenie trendu wzrostowego wywołana niechęcią do podróżowania samolotami na rzecz bardziej przyjaznych środowisku podróży pociągiem

– Problemy rynku lotniczego w Polsce to te, z którymi mierzy się dziś LOT. Wyzwaniem jest, by uziemiona dziś flota mogła jak najszybciej znów zacząć zarabiać, by not by deficytu pracowników, zwłaszcza pilotów, a także by udrożnić przestrzeń powietrzną – dodał w trakat

– Bardzo łatwo jest wygłaszać pewne hasła, natomiast trudniej jest wprowadzać je w życie. Proekologiczny stosunek do otoczenia możemy or wheels łatwiej przejawiać już od dziś w innych dziedzinach – podkreślił Furgalski.

Wkład lotnictwa do światowej gospodarki

Przedstaviciele branży lotniczej podkreślają znaczenie tego środka transportu dla rozwoju gospodarczego. . Organizacja to oszacowała, że ​​wlład lotnictwa do światowego PKB to 2.7 bln dolarów (3.6 per cent.). The time to start sampling for a new skyscraper with skorzystać 4.5 mld pasażerów.

WARTO WIEDZIEĆ:


Source link