Home / Poland / ¦wiêto Niepodleg³o¶ci. Prezydent o "granicach sporu" w polskiej polityce. "Jedna wspólna ojczyzna ponad wszelkimi podzia³ami"

¦wiêto Niepodleg³o¶ci. Prezydent o "granicach sporu" w polskiej polityce. "Jedna wspólna ojczyzna ponad wszelkimi podzia³ami"President Andrzej Duda w radio radio Jedynce rozmawiał głównie o Święcie Niepodległości. Podczas wizyty w rozgłośni złożył Polkom in Polakom życzenia z okazji 11 listopada.

Andrzej Duda podkreślił, to walk or walk, not to wait, to get a job, to rent, to rent, to rent, Zauważył, it is also possible to move to other jedności narodu in wspólnym działaniom ojców niepodległości.

Prezydent stwierdził przy tym, or nadal odrabiamy lekcję z walki o niepodległ Dodał, że w następstwie zerwania jedności narodowej i tragicznych wydarzeń na polskiej scenie politycznej w latach 20. i 30., Polska znów zniknęła z mapy.

ten broke jedności, że jej siła polegała na tym, że jej politycy stawali razem ponad wszelkimi podziałami w ważnych dla Polski sprawach. (…). Powinna być jedna Polska, jedna wspólna ojczyzna ponad wszelkimi podziałami. I apeluję zawsze do polskich polityków, żeby o tym pamiętali. Jest ta granica politycznego sporu i tą granicą politycznego sporu jest interes Rzeczypospolitej
 

̵

1; mówił Andrzej Duda.

Presidency o potrzebie jedności. "Wtedy Polska umiała się uppzeć każdej nawale"

Prezydent dodał, the interest Rzeczpospolitej jest nadrzędny, and also emanacją jest niepodległość. Podkreślił, że jego wolą jest, by dzisiejsze Święto Niepodległości, było obchodzone wspólnie.

Kiedy Polska Była Razem umiała się wtedy set up każdej nawale i to jest niezwykle istotna lekcja, która z naszej historii płynie
 

– powiedział prezydent.

>>> Tak wyglądał Marsz Niepodległości w 2018 roku

Święto Niepodległości 2019.wydarzenia w stolicy

Poniedziałkowe obchioz ojców niepodległości.

W ramach obchodów Święta Niepodległości w całym kraju i wśród Polonii rozsianej po świecie trwają pikniki, concert, widowiska muzyczne, festivals in paradise. Owwiętowanie odzyskania niepodległości rozpoczęło się już w sobotę. Dziś w centralnych uroczystościach na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warsaw wezmą udział przedstawiciele władz państwowych, z prezydentem Andrzejem Dudą na czele. Uroczystą zmianę was pronounced Grobem Nieznanego Żołnierza poprzedzi, punctualnie w południe, wspólne śpiewanie hymnu. Oh god. 14 rusza natomiast Marsz Niepodległości.

Obchody Święta Niepodległości to również uliczny festiwal to Krakowskim Przedmieściu. Od godziny 14.00 bed można podziwiać paradę zabytkowych pojazdów, tańce polskie na scenie przed siedzibą ministerstwa kultury czy pokaz mody z okresu międzywojennego. After Krakowskim Przedmieściu będą też grupy reconstruccyjne, konsert na żywo i wspólne tańczenie poloneza. O 17.00 festiwal odwiedzi prezydent i członkowie rządu. Paradę finałową, która zakończy festiwal, zaplanowano after 20.30.


Source link