Home / Verslas / Pasaulio naftos kainos – pigus kuras Lietuvoje?

Pasaulio naftos kainos – pigus kuras Lietuvoje?Birželio mėn. Atliktas "Pricer.lt" kuro kainų tyrimas rodo, kad gegužę (+6 proc.), Vidutinė "A95" benzino ir dyzelinio kuro kaina Lietuvoje (įskaitant PVM ir akcizą) padidėjo birželio mėnesį ir dar daugiau. Tuo tarpu prieš mėnesį žalios naftos kaina pakyla (-5,6%).

Birželio mėn. Brent žalios naftos kaina pasaulinėje rinkoje pasuko priešinga kryptimi – pradėjo mažėti. Balandį naftos kainos buvo sutriuškintos dėl karinių veiksmų Sirijoje, o gegužės mėn. – trumpas JAV prezidento Donaldo sprendimas vienašališkai pasitraukti iš susitarimo su Iranu. Žaliosios naftos kaina pasiekė aukščiausią tašką ̵

1; gegužės mėn. 24 d., Kai jos barelį pasiekęs rekordas padidėjo 68,18 €

OPEC baimė dėl galimo ekonominio sulėtėjimo, naftos išieškojimo prognozė, gilesnė JAV ir Kinijos prekybos kvota, birželio mėn. Nusidėvėjimo sąlygomis sudarė žaliavinės naftos kainos. Ketvirtadienį naftos rinka kainavo 64,58 euro už barelį arba 5,6 proc. pigiau nei gegužės 24 d.

Gegužės mėnesį "Pricer.lt" pažymėjo rekordiškai aukštą degalų kainų šuolį Lietuvos degalinėse. Vidutinė benzino kaina padidėjo 6 procentais, o dyzelinas – 5,7 procento. Birželio mėn. Atliktame kuro kainų egzaminime nustatyta, kad kainos pakilo per vieną mėnesį. Vidutinė benzino A95 kaina Lietuvoje (įskaitant PVM ir akcizą) padidėjo 2 proc., O dyzelinas – 1,9 proc. Didmeninė A95 dujų kaina vienkartiniams sandoriams Orleane Lietuvoje sumažėjo 0,4%, palyginti su gegužės mėnesiu, o viengubo dyzelinio kuro didmeninė kaina padidėjo 0,6%.

Kuro kainų analizė rodo, kad degalinėse "Josia" sustabdytas "A95" benzinas Vilniuje ir Kaune, , kur 1 litras pigiausio benzino kainavo 1,17 eurų (sumažėjo 0,85 proc., gegužę mažiausia benzino kaina 1,18 eurų), brangiausias "A95" benzinas buvo parduotas degalinių "Circle K" ir "Orlean" – 1326 eurų Brangiau, gegužę kaina buvo 3,11 proc. Mažesnė). Benzino kainos per mėnesį padidėjo "Algauta" (+4,04 proc.) Degalinėje

Brangiausias dyzelinas pardavė degalinė "Jozita", kur 1 litro kuro kaina buvo prieš mėnesį ir siekė 1,08 eurų. Brangiausias dyzelinas buvo parduotas Circle K ir Orleano degalinėse, kur 1 litras dyzelino kainuoja 1,246 USD (3,32% daugiau).

Birželio mėnesį Kaune ir Vilniuje pranešta apie neginčijamą dujų tiekėją Josip, benzino, dyzelinių degalų ir suskystintų dujų kainas.

Kuro kainos buvo užregistruotos 2018 m. Birželio 14 d. Vilniaus ir Kauno degalinėse. Pagal pigiausią degalų kainų tyrimą buvo užfiksuota visų degalinių parduodamų degalų rūšių kaina. Išnagrinėjus duomenis, buvo sukurta degalų kainos vertė kiekvienam atskiram kuro tipui.

Į reitingą buvo atsižvelgta tik į bazinių degalų kainų kainas: benzino A95, dyzelino ir skystų dujų kainos

. Kuro priedai nebuvo įvertintos tyrime, jų įtaka kainoms, degalinių lojalumo programos ir nuolaidos degalinėse.

Birželio mėn. Reitingas įvyko Vilniaus gatvėse Ukmergės-Geležinio Vilko gatvėse, taip pat degalinėse netoli Circle K, Lukoil, Orlen, Neste, Stateta, Ecoil, Skula, Algauta ir "Circle K". "," Kaukolė "ir" Jositė ".


Source link